Corsicana Daily Sun, Corsicana, Texas

Latest News

December 25, 2012

Navarro County Winter Livestock Show results

Corsicana — Placings and Results

Goats

Class 1

1 - Chelsea Vandiver, Corsicana FFA - RESERVE CHAMPION

2 - Cole Harris, Blooming Grove/Barry 4-H

3 - Cate Harris, Blooming Grove/Barry 4-H

4 - Allie Cope, Mildred 4-H

5 - Bryar Steele, Dawson FFA

Class 2

1 - Dusty Price, Mildred 4-H - JUNIOR SHOWMANSHIP

2 - Dusty price, MIldred 4-H

3 - Autumn Owens

4 - Dusty Price, Mildred 4-H

5 - Hallie Phillips, Corsicana FFA

6 - Madison Ratliff, MIldred 4-H

7 - Joshua Eudy, Blooming Grove/Barry 4-H

8 - Amber Owens

Class 3

1- Hunter Richardson, Corsicana FFA

2 - Cheyenne Miller, Mildred FFA

3 - Jonathan Williams, Rice 4-H

4 - Blair Hardin, Corsicana FFA

5 - Jacob Lopez, Rice FFA

6 - Madison Ratliff, Mildred 4-H

7 - Ashton Owens

8 - Kalen Cope, Mildred 4-H

9 - Peyton Dawson, Blooming Grove/Barry 4-H

10 - Cole Stallings, Corsicana FFA

Class 4

1 - Cristine Loscuito, Kerens 4-H

2 - Garris Goff, Blooming Grove/Barry 4-H

3 - Tate Engle, Kerens FFA

4 - Morgan Dawson, Blooming Grove/Barry 4-H

5 - Jamie Williams, Rice 4-H

6 - Cayla Nail, Corsicana FFA

7 - Dakota Miller, Mildred FFA

Class 5

1 - Cody Carroll, Blooming Grove/Barry 4-H - GRAND CHAMPION, SENIOR SHOWMANSHIP

2 - Cody Carroll, Blooming Grove/Barry 4-H

3 - Peyton Woodall, Dawson 4-H

4 - Cooper Williams, Dawson 4-H

5- Joshua Eudy, Blooming Grove/Barry 4-H



Lambs

Class 1-FW

1 - Cody Carroll, Blooming Grove/Barry 4-H - GRAND CHAMPION FW

Class 1 - X

1 - Cody Carroll, Blooming Grove/Barry 4-H - GRAND CHAMPION X

Class 1 - MW

1- Taylor Williams, Mildred 4-H

2 - Christa Dickson, Blooming Grove/Barry 4-H

3 - Lisa Whiteside, Emhouse 4-H

4 - Taylor Parks, Mildred 4-H

Class 2 - MW

1 - Steely Southard, Blooming Grove/Barry 4-H - SENIOR SHOWMANSHIP

2 - Ashlea Murray, Mildred 4-H - JUNIOR SHOWMANSHIP

3 - Christa Dickson, Blooming Grove/Barry 4-H

4 - Jacob Praytor, Bloooming Grove FFA

Class 3 - MW

1 - Cody Carroll, Blooming Grove/Barry 4-H - GRAND CHAMPION MW

2 - Justin Smith, Rice FFA

3 - Ty Williams, Dawson FFA

4 - Keller Southard, Blooming Grove FFA - RESERVE CHAMPION MW

5 - Taylor Williams, Dawson FFA

6 - Morgan Dawson, Blooming Grove/Barry 4-H

Swine

Class 1

1 - Tabitha Bonner, Corsicana FFA

2 - Mekelanie Martin, Mildred FFA

3 - Canisha Dunbar, Corsicana FFA

4 - Sadie Mitchell, Mildred 4-H

Class 2

1 - Madison Strebeck, Mildred FFA

2 - Taylor Bailey, Corsicana 4-H

3 - Elizabeth Bailey, Corsicana 4-H

4 - Haley Jenkins, Rice FFA

Text Only
Latest News