Corsicana Daily Sun, Corsicana, Texas

Sports

November 15, 2012

Texas high school football playoff pairings

TEXAS HIGH SCHOOL PLAYOFF PAIRINGS



CLASS 5A DIVISION I

Region I


EP Franklin (9-1) vs. San Angelo Central (6-4), 7 p.m. Friday, Midland's Grande Stadium

Arlington Bowie (9-1) vs. Keller Central (6-4), 6 p.m. Thursday, Arlington's Cowboys Stadium

Coppell (10-0) vs. Irving MacArthur (7-3), 11 a.m. Saturday, Arlington's Cowboys Stadium

DeSoto (10-0) vs. Killeen Harker Heights (4-6), 1:30 p.m. Saturday, Waco ISD Stadium

Odessa Permian (5-5) vs. EP El Dorado (6-4), 7 p.m. Friday, Lubbock's Jones Stadium

Southlake Carroll (9-1) vs. Arlington Martin (7-3), 6 p.m. Friday, Arlington's Cowboys Stadium

Euless Trinity (8-2) vs. Lewisville Marcus (4-6), 2 p.m. Saturday, Arlington's Cowboys Stadium

Killeen (7-3) vs. Mansfield (6-4), 7:30 p.m. Friday, Waxahachie

Region II

Dallas Skyline (9-1) vs. Plano (5-5), 7:30 p.m. Friday, Dallas' SMU Ford Stadium

Garland (6-4) vs. Mesquite Horn (7-3), noon Saturday, Allen

Spring Westfield (10-0) vs. Conroe (3-7), 7:30 p.m. Friday, Conroe's Moorhead Stadium

Austin Bowie (6-4) vs. Round Rock (4-6), 7:30 p.m. Friday, Austin's Burger Center

Allen (9-1) vs. Richardson (4-6), 7:30 p.m. Friday, Allen

Mesquite (10-0) vs. Garland Sachse (8-2), 7:30 p.m. Friday, Dallas' Wildcat-Ram Stadium

The Woodlands (7-3) vs. Klein Collins (8-2), 7 p.m. Friday, Klein Memorial Stadium

Round Rock Westwood (7-3) vs. Austin Del Valle (5-5), 7 p.m. Thursday, Round Rock's Reeves Stadium

Region III

Cypress Falls (8-2) vs. Alief Elsik (7-3), 7 p.m. Friday, Houston's Pridgeon Stadium

Katy Cinco Ranch (7-3) vs. Houston Bellaire (5-5), 11 a.m. Saturday, Katy's Rhodes Stadium

Galena Park North Shore (9-1) vs. Pasadena Dobie (5-5), 5 p.m. Friday, Pasadena's Memorial Stadium

Fort Bend Austin (7-3) vs. Friendswood Clear Brook (5-5), 2 p.m. Saturday, Pearland

Alief Taylor (7-3) vs. Cypress Fairbanks (7-3), 7 p.m. Friday, Cypress' Berry Center

Houston Lamar (10-0) vs. Katy Seven Lakes (5-5), 7 p.m. Friday, Houston's Delmar Stadium

Pearland (8-2) vs. Deer Park (5-5), 7 p.m. Friday, Baytown's Stallworth Stadium

League City Clear Springs (8-2) vs. Fort Bend Travis (6-4), 7 p.m. Saturday, Pearland

Region IV

Converse Judson (7-3) vs. SA Churchill (4-6), noon Saturday, Alamodome

SA O'Connor (8-2) vs. SA Southwest (6-4), 4 p.m. Saturday, Alamodome

Laredo Alexander (6-4) vs. Donna (9-1), 7:30 p.m. Friday, CC's Buccaneer Stadium

Weslaco (5-5) vs. Los Fresnos (7-3), 7:30 p.m. Friday, Los Fresnos

SA Madison (8-2) vs. SA Wagner (6-4), Converse's Rutledge Stadium

SA East Central (7-3) vs. SA Clark (4-6), 7:30 p.m. Friday, SA's Heroes Stadium

Mission Sharyland (10-0) vs. Laredo United (3-7), 7:30 p.m. Friday, Sharyland

Harlingen (7-3) vs. McAllen Memorial (6-4), 7:30 p.m. Friday, Harlingen

___

1
2 3 4 5 6 7 8 9
Text Only
Sports