Corsicana Daily Sun, Corsicana, Texas

Sports

November 15, 2012

Texas high school football playoff pairings

(Continued)

CLASS 4A DIVISION I

Region I


EP Chapin (9-1) vs. EP Hanks (8-2), 8 p.m. Thursday, Irvin HS

Amarillo (8-2) vs. Lubbock (3-7), 7 p.m. Thursday, Amarillo's Bivins Stadium

Denton Guyer (8-2) vs. Saginaw (8-2), 7:30 p.m. Friday, Justin Northwest

Aledo (9-1) vs. Cleburne (7-3), 7:30 p.m. Friday, Mansfield's Newsom Stadium

EP Del Valle (8-2) vs. EP Andress (6-4), 8 p.m. Friday, EP Del Valle

Lubbock Monterey (7-3) vs. Amarillo Palo Duro (6-4), 7:30 p.m. Friday, Lubbock's Lowery Field

N. Richland Hills Birdville (10-0) vs. Azle (8-2), 7 p.m. Thursday, FW's Chisholm Trail Stadium

Crowley (9-1) vs. Granbury (7-3), 7:30 p.m. Friday, FW's Chisholm Trail Stadium

Region II

Frisco Centennial (9-1) vs. West Mesquite (8-2), 7:30 p.m. Friday, Plano's Kimbrough Stadium

Dallas Kimball (8-2) vs. Dallas Bryan Adams (6-4), 7:30 p.m. Thursday, Wilmer-Hutchins HS

Sherman (8-2) vs. Texarkana Texas (3-6), 7:30 p.m. Friday, Paris

Red Oak (7-3) vs. Corsicana (4-6), 7:30 p.m. Friday, Midlothian ISD Stadium

Dallas Highland Park (9-1) vs. Frisco (7-3), 7:30 p.m. Friday, at Denton's Apogee Stadium

Dallas Samuell (6-4) vs. Dallas Adamson (6-4), 7:30 p.m. Friday, Wilmer-Hutchins HS

Mount Pleasant (8-2) vs. Wylie (4-6), 7:30 p.m. Friday, Royse City

Tyler (9-1) vs. Waxahachie (6-4), 7:30 p.m. Friday, Garland's Johnson Stadium

Region III

Georgetown (10-0) vs. Magnolia West (6-4), Friday, Brenham

Humble Summer Creek (10-0) vs. Vidor (9-1), 7 p.m. Friday, Deer Park

Houston Reagan (7-3) vs. Tomball (5-5), 7 p.m. Thursday, Tomball

Angleton (8-2) vs. Friendswood (8-2), 7 p.m. Friday, Missouri City's Hall Stadium

Montgomery (7-3) vs. Pflugerville Connally (7-3), 7:30 p.m. Friday, A&M Consolidated HS

Nederland (9-1) vs. Dayton (9-1), 1 p.m. Saturday, Beaumont's Provost-Umphrey Stadium

Houston Stratford (8-2) vs. Houston Waltrip (5-4), 7 p.m. Friday, Houston's Tully Stadium

Pearland Dawson (10-0) vs. Richmond Foster (7-3), 7:30 p.m. Friday, Galena Park ISD Stadium

Region IV

Leander (9-1) vs. Austin LBJ (4-5), 7:30 p.m. Friday, Leander's Bible Stadium

Buda Hays (9-1) vs. SA Highlands (4-6), 7:30 p.m. Friday, Buda

SA Harlandale (8-2) vs. Victoria East (3-7), 7:30 p.m. Friday, SA Harlandale

CC Flour Bluff (10-0) vs. Mission Memorial (5-5), 7 p.m. Thursday, Mission

Austin McCallum (7-3) vs. Leander Rouse (6-4), 7:30 p.m., Austin's House Park

SA Brackenridge (6-4) vs. SA Alamo Heights (8-2), 2 p.m. Saturday, SA's Alamo Stadium

Gregory-Portland (8-2) vs. Uvalde (3-7), 1 p.m. Saturday, SA's South San Stadium

Mission (9-1) vs. CC Ray (7-3), 7:30 p.m. Friday, Mission

___

Text Only
Sports