Corsicana Daily Sun, Corsicana, Texas

Sports

November 15, 2012

Texas high school football playoff pairings

(Continued)

Region III

Lorena (8-2) vs. Rockdale (5-5), 7:30 p.m. Friday, Killeen

Fairfield (7-3) vs. Center (8-2), 7:30 p.m. Friday, Lindale

West Orange-Stark (10-0) vs. Cleveland (7-3), 7 p.m. Friday, Beaumont's Thomas Center

Houston Kashmere (7-3) vs. West Columbia (7-3), Houston's Barnett Stadium

Navasota (10-0) vs. China Spring (6-4), 7 p.m. Thursday, Bryan HS

Jasper (8-2) vs. Groesbeck (6-4), 7:30 p.m. Friday, Crockett

Coldspring Oakhurst (8-2) vs. Bridge City (5-5), 7:30 p.m. Friday, Channelview

La Marque (9-1) vs. Houston Furr (6-3), 7 p.m. Thursday, Houston's Barnett Stadium

Region IV

Bellville (7-3) vs. Cuero (5-5), 7:30 p.m. Friday, Round Rock's Dragon Stadium

Wimberley (7-3) vs. La Vernia (4-6), 7:30 p.m. Friday, La Vernia

Devine (9-1) vs. Orange Grove (9-1), 7:30 p.m. Friday, SA's Mata Stadium

Raymondville (5-5) vs. La Feria (3-6), 7:30 p.m. Friday, Raymondville

Yoakum (6-4) vs. Wharton (7-3), 7:30 p.m. Saturday, Victoria

Pleasanton (9-1) vs. Geronimo Navarro (8-2), 7:30 p.m. Friday, SA's South San Stadium

Sinton (8-2) vs. Lytle (5-5), 7:30 p.m. Friday, Sinton

Port Isabel (7-3) vs. Lyford (4-5), 7:30 p.m. Friday, San Benito

CLASS 2A DIVISION I

Region I


Littlefield (8-2), bye

Merkel (7-3) vs. Comfort (4-6), 7:30 p.m. Friday, Brownwood

Wall (9-1), bye

Brownfield (5-5) vs. Bushland (4-6), 7:30 p.m. Thursday, Lubbock Cooper HS

Eastland (8-2), bye

Muleshoe (8-2) vs. Denver City (6-4), 7:30 p.m. Friday, Lubbock Cooper HS

Idalou (8-2), bye

Bangs (7-3) vs. Breckenridge (4-6), 7:30 p.m. Friday, Abilene Wylie

Region II

Callisburg (9-1), bye

Daingerfield (7-3) vs. Eustace (5-5), 7:30 p.m. Friday, Bullard Brook Hill

Winnsboro (7-3), bye

Farmersville (6-4) vs. Boyd (6-4), 7:30 p.m. Friday, Little Elm

Pottsboro (10-0), bye

Malakoff (7-3) vs. Redwater (5-5), 7:30 p.m. Friday, Gladewater

New Boston (10-0), bye

Whitesboro (7-3) vs. Commerce (6-4), 7:30 p.m. Friday, Prosper

Region III

Tatum (8-2), bye

Godley (8-2) vs. Trinity (5-5), 7:30 p.m. Friday, Temple

Franklin (8-2), bye

East Chambers (8-2) vs. Troup (9-1), 7 p.m. Thursday, Lufkin

Newton (10-0), bye

Teague (7-3) vs. Palmer (6-4), 7 p.m. Thursday, Corsicana

Grandview (8-2), bye

White Oak (8-2) vs. Anahuac (5-5), 7:30 p.m. Friday, Diboll

Region IV

Cameron Yoe (10-0), bye

Aransas Pass (7-3) vs. Marion (5-5), 7:30 p.m. Friday, Beeville

George West (8-2), bye

Edna (7-3) vs. Lago Vista (7-3), 7:30 p.m. Friday, New Braunfels Canyon HS

Hallettsville (10-0), bye

Luling (6-4) vs. Odem (6-4), 7 p.m. Saturday, Beeville

San Diego (10-0), bye

McGregor (9-1) vs. Hempstead (7-3), 7:30 p.m. Friday, Hutto

___

Text Only
Sports