CLASS 4A

DIVISION I

Region I

EP Del Valle 25, EP Andress 14

Plainview 44, Amarillo Palo Duro 0

Denison 42, Mineral Wells 34

Azle 19, FW Arlington Heights 8

Region II

McKinney North 31, Dallas Hillcrest 15

Highland Park 38, Texarkana 31

Ennis 18, Dallas Kimball 14

Waco Midway 38, Waxahachie 7

Region III

Marshall 50, Klein Oak 16

Beaumont Ozen 14, Dayton 13

Houston Yates 33, Houston Reagan 7

Texas City (3-6) vs. Lamar Consolidated (10-0), 6 p.m. Saturday, Pearland

Region IV

Pflugerville Connally 55, Austin Lanier 7

New Braunfels (4-6) vs. Boerne (8-2), 7 p.m. Saturday, San Antonio’s Comalander Stadium

SA Harlandale 35, SA Fox Tech 13

CC Flour Bluff 52, Brownsville Lopez 22

DIVISION II

Region I

EP Chapin 35, EP Parkland 31

Pampa (5-5) vs. Big Spring (3-7), 3 p.m. Saturday, Lubbock’s Lowrey Field

Aledo 28, Wichita Falls Rider 7

Arlington Seguin 26, FW Southwest 0

EP Riverside 29, EP Canutillo 7

Wolfforth Frenship 42, Hereford 15

Stephenville 41, Sherman 20

Springtown 35, FW Western Hills 27

Region II

Hebron (10-0) vs. Dallas Lincoln (7-3), 2 p.m. Saturday, Bedford’s Pennington Field

Terrell 34, Sulphur Springs 17

Dallas South Oak Cliff (6-4) vs. Lancaster (7-3), 2 p.m. Saturday, Lancaster

Everman (7-3) vs. Brownwood (4-6), 2 p.m. Saturday, Mansfield’s Anderson Stadium

Dallas Wilson 13, Lake Dallas 10

Wylie (7-3) vs. Paris North Lamar (8-2), 2 p.m. Saturday, Garland’s Johnson Stadium

Corsicana 47, Pinkston 18

Alvarado (3-7) vs. Killeen Ellison (5-5), 1 p.m. Saturday, Ennis

Region III

Kilgore 42, Livingston 19

Kingsville King (6-2) vs. Nederland (5-3), 1 p.m. Saturday, Pasadena Memorial

Houston Kashmere (7-2) vs. Houston Wheatley (5-4), 7 p.m. Saturday, Houston’s Delmar Stadium

La Marque (9-0) vs. Bay City (5-5), 6 p.m. Saturday, Freeport’s Hopper Field

Brenham 31, Hallsville 17

Crosby (6-3) vs. Beaumont Central (5-2), 7:30 p.m. Saturday, Pasadena Memorial

Houston Jones (7-3) vs. Houston Worthing (6-3), 2 p.m. Saturday, Houston’s Delmar Stadium

Santa Fe (4-5) vs. Terry (8-1), 2 p.m. Saturday, Pearland

Region IV

Austin McCallum 28, Pflugerville Hendrickson 21

Lake Travis (10-0) vs. SA Alamo Heights (7-3), 1 p.m. Saturday, Round Rock

Pleasanton 31, SA Lanier 28

CC Calallen 54, PSJA Memorial 7

Austin Johnson (4-6) vs. Taylor (6-4), 7:30 p.m. Saturday, at Round Rock ISD Stadium

New Braunfels Canyon 30, Kerrville Tivy 27

Beeville 55, SA Houston 13

Edcouch-Elsa 24, Gregory-Portland 7



CLASS 2A

DIVISION II

Region I

Crane 49, Ozona 15

Bangs (8-2) vs. Hawley (5-5), 7 p.m. Saturday, Brownwood

Brownwood Idalou 27, Lockney 10

Canadian (10-0) vs. Electra (6-4), 2:30 p.m. Saturday, Canyon’s Kimbrough Stadium

Sonora 21, Alpine 0

Coleman 28, Anson 7

Abernathy (7-3) vs. Friona (8-2), 7:30 p.m. Saturday, Plainview’s Bulldog Stadium

Childress 50, Spearman 14

Region II

Hamilton 53, Jacksboro 32

Maypearl 34, Clifton 19

Celina 49, Mildred 0

Whitewright (9-1) vs. DeKalb (7-3), 7:30 p.m. Saturday, Greenville

Paradise 27, Cisco 24

Rio Vista (3-7) vs. Crawford (10-0), 1 p.m. Saturday, Burleson

Prosper 42, Italy 8

Gunter (9-1) vs. Cooper (9-1), 7:30 p.m. Friday, Rockwall

Region III

Lone Oak 19, New Diana 15

Garrison 24, Troup 20

Mart 36, Alto 6

Corrigan-Camden (3-5) vs. Deweyville (6-4), 7:30 p.m. Saturday, Crosby

Grand Saline (4-6) vs. Omaha Pewitt (10-0), 1 p.m. Saturday, Gilmer

Arp 42, Hemphill 13

Kerens 39, Jewett Leon 34

East Chambers 24, Warren 0

Region IV

Little River Academy 28, Wallis Brazos 14

Blanco 41, Dilley 7

Ganado 7, Refugio 6

Skidmore-Tynan 55, Santa Rosa 8

Lexington 40, East Bernard 14

Poth 17, Universal City Randolph 10

Schulenburg 56, Nixon-Smiley 27

La Villa 31, Banquete 30, OT

CLASS 1A

Region I

Stratford 38, Memphis 7

Nazareth (10-0), bye

New Deal 21, Morton 0

Wink (8-2), bye

Quanah 39, Sunray 14

Bovina (7-3), bye

Seagraves 55, Hale Center 0

McCamey (10-0), bye

Region II

Albany 24, Roscoe 7

Menard (9-1), bye

Alvord 20, Goldthwaite 16

Lindsay (8-2), bye

Haskell 40, Sterling City 6

Christoval (8-2), bye

Windthorst 49, Baird 20

Valley View (8-2), bye

Region III

Wolfe City, bye

Halreton 30, Overton 6

Iola 16, Rice 9

Hull-Daisetta, bye

Bogata Rivercrest, bye

Big Sandy 54, Joaquin 14

Dawson 30, Lovelady 16

Burkeville, bye

Region IV

Chilton 37, Milano 7

Rocksprings (8-2), bye

Charlotte (6-3), bye

Shiner 16, Ben Bolt 0

Bremond 41, Thorndale 7

Harper (9-1), bye

Brackett (9-1), bye

Falls City 21, Agua Dulce 0

SIX-MAN

Region I

Wheeler 99, Happy 56

Meadow 51, Crowell 6

Fort Davis 37, Wellman-Union 34

Highland 42, Robert Lee 32

Region II

Turkey Valley 54, Samnorwood 19

Whitharral 73, Paducah 24

Grandfalls-Royalty 81, Lenorah Grady 32

Garden City 54, Borden County 28

Region III

Rule 78, Newcastle 40

Richland Springs 48, May 0

Blum 68, Strawn 38

Abbott 54, Cherokee 42

Recommended for you